Tuğba Özay’a ilginç hediye

MURAT ŞENGİ
MERSİN

 

Atakent’te düzenlenen, “Atakent Uluslararası 11. Kum-Su Sporları ve Kültür Şenliği”nde konser veren Tuğba Özay, gündüz de Başkan Uslu’nun konuğu oldu. Konser için beldeye İtalyan eşi Ludoviç Fattizzo ile birlikte gelen Özay, Susanoğlu halk plajında kurulan sahneye tekneyle geldi.

 

Verdiği konserle hayranlarına güzel bir gece yaşatan Özay, zaman vakit sahneye aldığı küçük hayranlarıyla da oynadı. Takriben iki saat sahnede kalan Özay’a Başkan Uslu ve Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar tarafından şalvar, şal,bir sepet üzüm, plaket, teşekkür dokümanı ve çiçek armağan edildi.

 

Akşam programının hemen peşinden Özay, gündüz de Başkan Uslu’nun konuğu olarak eşiyle birlikte kahvaltıya katıldı. Özay’ın annesinin çiftliğine bir deve ve eşek alınmasını çok istediğini söylemesi üzerine Başkan Uslu, beldede devesi ve eşeği olan bir vatandaşla pazarlık yapıp Özay’a gönderme sözü verdi.

 

Pazarlığın ardında, Özay kısa bir süre de olsa eşiyle birlikte deveye bindi. Kahvaltının hemen peşinden Özay ve eşini makamında ağırlayan Uslu,”Eniştemiz” diye tabir ettiği Ludoviç Fattizzo’ya bir şalvar ve kasket armağan etti. Fattizzo’ya şalvarı da giydiren Uslu, günün anısına medya mensuplarına poz verdi.

Özay, medya mensuplarına yaptığı açıklamada, yıllardır Mersin’e geldiğini ancak ilk sefer geldiği Atakent beldesinin kendisi için çok fark olacağını kaydetti. Atakent’te olduğu süre içerisinde keyifli zaman geçirdiğini, konserin mükemmel olduğunu ifade eden Özay, “Halkla bütünleşmemiz çok güzeldi. Mükemmel bir heyecan yaşandı. Başkanımız Sayın Uslu bizi halkla buluşturdu. Atakent sahiden cennet koylara sahip bir belde. Zati cennet-cehennem de burada. Natürel ve tarihi güzelliklere sahip bir yer.

 

Atakent Belediyesi’nin bize sürprizleri olduğu gibi bizim de onlara bir sürprizimiz oldu. Eşimle birlikte ilk sefer medya karşısına bu kadar uzun süreli çıktık. Çok keyifliydi ve çok eğlenceli de geçti” dedi.

Başkan Uslu ile deve pazarlığı da yaptığını belirten Özay, “Annem çiftliğimize deve alınmasını çok istiyordu. Artık deveyi Manavgat’a doğru Atakent Belediyesi’nden bekliyoruz” dedi.

İkinci albüm çalışmalarına başladığını vurgulayan Özay, “Geçtiğimiz ay Altınbeşik Mağarası’nda iki klip çekmiştik. Atakent’te de tarihi yerler ve çok güzel koylar olduğunu biliyorum. Buranın bir özelliğinin de sahildeki kumunun çok güzel olması. Miami’de dahi böyle güzel kum yok. Başkanımız da bize destek olursa bu bölgede bir klip çekmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin ehemmiyetli değerlere ve güzelliklere sahip olduğunu ancak yurt dışında yeterince tanıtım olmadığı için yabancıların bu güzellikleri bilmediğini belirten Özay, sanatçıların da Türkiye’nin güzelliklerini öne çıkaracak düzeyde klip çekmeleri gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin laik, çağdaş, demokratik bir ülke olduğunu, her türlü tabii ve tarihi güzelliklere sahip olduğunu ve bunun da böyle bilinmesi gerektiğini belirten Özay, açıklamasına şöyle devam etti:

“Eşimi Türk gelenek ve göreneklerine karşı ısıttım. Kendisine armağan edilen şalvarı da çok sevdi. Ben günlük hayatımda da şalvar giyen bir insanım. İtalya’ya dahi gittiğimde şalvar giyerim. Herkes merak eder ve gelip sorarlar, ‘Nereden bulabiliriz?’ diye. Artık İtalya’ya da Atakent’ten şalvar göndereceğiz. Zati İtalyan modacılarına baktığınızda da bizim Türk motiflerini sıkça kullandıkları görülüyor. Eşim de herhalde bu modanın öncülerinden olacaktır diye düşünüyorum.”

Gazetecilerin halk oylaması sualini da yanıtlayan Özay, “Türkiye için iyi olan her şeyin gerçekleşmesini istiyorum. Türkiye yaşanılacak ve yaşatılması koşul olan bir ülke. Tüm değerlerimize sahip çıkarak hep birlikte el birliğiyle tek bilek, tek yürek olarak Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde hepimizin kardeşçe yaşaması gerekir. Alevi’si, Sünni’si, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i hepimiz kardeşiz” dedi.

Eşinin bir çocukları olması ile alakalı çok ısrar ettiğini anlatan Özay, “Ama şu an için erken diye düşünüyorum. Biraz daha vaktimiz var. Eşim ve eşimin ailesi tarafından da baskı var. Zamanı gelince allahın izniyle o da olur” diye konuştu.

Başkan Uslu da Özay’a verdiği konserden dolayı teşekkür ederek, deve ve eşeği en kısa vakitte Antalya’daki çiftliğine ulaştıracağını söyledi

Bir önceki yazımız olan Ustalar birbirine düştü başlıklı makalemizde birbirine, düştü ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Random Posts

 • Yeni ‘İffet’ belli oldu

  “İffet”in dizi versiyonu Kanal D’de ekrana gelecek. Gold Film’in patronu Faruk Turgut’un yapımcılığını üstleneceği dizide başrol için Fahriye Evcen ile […]

 • Kartın yargılanma inadı!

  ZÜBEYİR KINDIRA İNTERNETHABER- ANKARA- Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ı, “Adil yargılanma hakkının engellendiği ve hak […]

 • Şener Şen mahkemelik oldu

  Sitede oturan sigortacı Tarkan Türeci, 4 sene önce park yeri hasebiyle anlaşmazlığa düştüğü diğer site sakinlerinin, imara ters olarak kaçak […]

 • İşte Eurovision şarkımız

  Bu sene Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek olan 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Yüksek Sadakat grubunun yarışmada söyleyeceği […]